top of page

Bioregen

Hyaluronik Asit bazlı, steril ve emilebilir bir jel formunda, enjekte edilebilir tıbbi bir ürün olan Bioregen, güçlü nemlendirme etkisi ile yüz, boyun, dekolte ve vücut derisindeki yüzeysel lekelerin azaltılmasını sağlar ve cilt dokusunu yeniden yapılandırır. Kutu içeriğinde 3 adet tek kullanımlık steril şırınga bulunmaktadır.

HYALURONIK ASİT SERUM BIOREGEN İLE CİLT GENÇLEŞTİRME

Gençlik aşısı olarak da bilinen Bioregen, içeriğinde hyaluronik asit bulunan, steril ve emilebilir bir jel formunda enjekte edilebilen cilt yenileme ürünüdür. Çapraz bağa sahip hyaluronik asit, ciltteki kırışıklıkların giderilmesinde doldurucu bir etki gösterirken, serbest olan formu ise cildin nemlenmesini ve kollajen yapımını uyarır.

Bioregen’in güçlü nemlendirme etkisinin uygulandığı bölgeler;

- Alın bölgesi ve kaş ortası

- Gözler ve ağız çevresi

- Genel olarak yüz ve boyun

- Dekolte bölgesi

- El üzeri

- Diz Üzeri

olarak belirlenmektedir. Bu sayede cildin yaşlanmasına bağlı olarak cilt dokusunda bulunan kollajenin eksikliği Bioregen’in içerdiği hyaluronik asit ile giderilir ve cildin ihtiyacı olan nem miktarı geri kazandırılmış olur. Bioregen, hyaluronik asidin mezoterapi şeklinde cilde uygulandığı, medikal-kozmetik tedavisinde kullanılan başarılı bir tıbbi üründür.

13.jpg
12.jpg

CİLDİN YAŞLANMASI VE HYALURONIK ASİDİN ETKİSİ

Hyaluronik asit, cildin nem dengesinde ve yağ dokusunda önemli etkisi bulunan kollajenin yapı taşıdır. Cildin zamanla yaşlanmasına bağlı olarak kollajen dengesini kaybetmesi cilt üzerinde birtakım istenmeyen görüntülerin oluşmasına neden olur. Bunlar;

- Cildin sarkması

- Cilt kırışıklıkları

- Cilt yüzeyinde derin çizikler

- Cilt çatlakları

- Ciltte Ton Kaybı

gibi istenmeyen problemlerdir. Doğal olarak cilt gençleştirme üzerine gerçekleştirilen medikal-kozmetik tedavilerde hyaluronik asit cildin belirli bölgelerine profesyonel bir şekilde enjekte edilerek cildin nemli kalmasını sağlayan kollajen üretimi tetiklenmektedir. Bioregen, sayesinde cildinizin sıkılaşması ve gözle görülür bir şekilde canlılık kazanması sağlanır. Öte yandan hyaluronik asit, cildin nem ve yağ dengesinde önemli ölçüde etkiye sahip olmasının yanında ciltte anti-oksidan etki göstererek, serbest radikal olarak bilinen zararlı etkilerin oluşmasını engeller. Bu sebeple gençlik aşısı olarak da bilinen Bioregen ile cildinizin yaşlanmasının gecikmesine (antiaging) yardımcı olmaktadır.

BIOREGEN’İN FAYDALARI NELERDİR?

Medikal kozmetik ürünü olarak kullanılan Bioregen’in birbirinden farklı moleküler ağırlığa sahip hyaluronik asit parçaları bulunan içeriği sayesinde, ilk uygulamadan itibaren yaklaşık 6 ay içinde biyolojik yapılandırma etkisiyle dokunun canlı, sıkı ve doğal görünüme kavuşması sağlanır. Hasta memnuniyet garantili olarak uygulanan Bioregen’in 5 farklı molekül ağırlığı ile deri üzerinde şu faydaların oluşmasını sağlamaktadır:

- Yeniden canlandırma etkisi ile endotelyal hücreler uyarılır.

- Yeni kan damarlarının oluşumu ve kollajen üretimi aktive edilir.

- Yeniden yapılandırma etkisi ile epidermisin fibroplast ve bazal hücrelerinin çoğalması aktive edilir.

- Nemlendirici ve koruyucu etkisi ile su moleküllerinin tutulması sağlanır.

- Serbest radikaller yakalanır ve metabolik alışverişi aktivite eder.

srd medikal.jpg
7.jpg

BIOREGEN HANGİ BÖLGELERDE UYGULANIR?

Cildin yaşlanmasını engellemenin yanında doğal, canlı ve sıkı bir görünüme kavuşmak için uygulanan Bioregen, belirli bölgelerde bazı özel tekniklerle uygulanır.

Bunlar;

- Ağız çevresinde mikro-papül teknik

- Göz çevresinde yüzeysel lineer teknik

- Boyun ve dekolte bölgesinde lineer veya mikro-papül teknik

- El üzerinde mikro-papül teknik

BIOREGEN’İN HERHANGİ BİR YAN ETKİSİ VAR MIDIR?

Hyaluronik asit serum Bioregen, tamamen güvenilir bir medikal-kozmetik ürünüdür. Cildin hızlı bir şekilde yenilenme ve kollajen üretmesi için belirli yaş gruplarına göre özel olarak planlanan seanslarla uygulanan Bioregen uygulamasında, çok nadir olsa da alerjik reaksiyonlar meydana gelebilir. Ancak bu reaksiyonlar zararsız olup kısa sürede geçicidir. Bunun yanında enjeksiyona bağlı olarak uygulama bölgelerinde minimal morluklar görülebilir. Bunlar da 2-3 gün içinde kendiliğinden yok olur. Ayrıca Bioregen’in içeriğinde bulunan hyaluronik asidin deri tarafından erken absorbe edilmesinin (emilmesinin) önüne geçmek amacıyla, seans sürecinde tedavi gören kişilerin sauna, hamam, güneşlenme ve solaryum gibi sıcak ortamlardan uzak durması tavsiye edilmektedir.

bioregen1.jpg
bottom of page