top of page
16.jpg

Hyalüronik Asit Nedir?

Sağlığı riske atmadan size en uygun gençleştirme ve güzellik hizmeti sunan  hyalüronik asit nedir? Hangi alanlarda ne işe yaramaktadır? Cilt gençleştirme konusunda gerçekten faydalı mıdır? 

İşte bu ve buna benzer  soruların cevabını burada bulabilirsiniz.

Hyalüronik Asit Hakkında Her Şey

Hyaluronik Asit, insan vücudunun temel ve doğal bileşenleri arasında yer almaktadır.  Özellikle kadınların gençlik dönemlerinde vücut çok daha fazla bu asiti salgılar. Fizyolojik sürecin sonucu  doğal yaşlanmaya bağlı olarak bu salgı etkisini giderek azaltır. Yaşlanmaya ek olarak bazı özel patolojik rahatsızlıklar da hyaluronik asidin vücutta yeterli seviyede salgılanmamasına yol açabilir. Bu durum ayrıca kadınlarda psikolojik problemlere yahut cilt dokularında ciddi biyolojik sonuçlara neden olabilir. 

 

Hyaluronik asit üretimi azaldığında ilk olarak cilt dokusunda tonüs, elastikiyet ve nem kaybı görülecektir. Cildin eskisi kadar parlak görünmeyişi ve elastik yapısının kaybolması yaşlanmanın belirtileri arasında da yer almaktadır. Bu yüzden olumsuz etkilerini azaltmak ve cildi yeniden genç görünümüne kavuşturmak adına cilde Hyaluronik asit uygulaması yapılabilmektedir.

 

Cildin elastikiyet ve nemli yapısının yeniden kazanılması amacıyla deriye uygulanan Hyaluronik asit, bakteri fermantasyonu ile elde edilen organik bir yapıya sahiptir. Hyaluronik asit, hayvansal kaynaklı olmayıp ultra saf ve bio-uyumlu yani vücut tarafından reddedilmeyen birtakım özelliklere sahiptir. İnterkalasyon prosesi süresince serbest hyaluronik asit, çapraz bağlı hyaluronik asidin içine hapsedilerek hızlı enzimatik degradasyondan korunmuş olunmaktadır. Böylelikle uygulamada biyolojik aktivitesinin uzatılması ve artırılması sağlanabilmektedir.

 

Hyaluronik asit uygulama işlemlerinde öne çıkan Regenyal Armonia; yenilikçi üretim teknolojisi sayesinde özellikler bakımından benzer değerlere sahip muadil dolgulara kıyasla ortalama yüzde 30 daha az çapraz bağ ajanı içermektedir. Bu özelliği sayesinde Regenyal Armonia’nın uygulanmasıyla zaman içinde serbest kalan çapraz bağ ajanı miktarı oldukça düşüktür. Bu sayede Hyaluronik asit uygulamalarında sıkça hayata geçirilen el ve yüz operasyonlarının yanı sıra genital dolgu uygulamalarında da istenen sonuçlara ulaşılması zahmetsiz bir şekilde mümkün olmaktadır.

 

 

Çapraz Bağlı Hyaluronik Asit Uygulaması

 

Çapraz bağlı Hyaluronik asit uygulamasında 500 bin daltona ek olarak 1 milyon dalton şeklinde 2 farklı moleküler ağırlıktan söz etmek mümkündür. Bunun yanı sıra multifraksiyonel interkale hyaluronik asit uygulamasında ise 2 bin, 100 bin, 200 bin, 500 bin ve 1 milyon dalton olmak üzere 5 farklı moleküler ağırlık söz konusudur.

Hyaluronik asit uygulamasında spesifik moleküler ağırlığa bağlı kalan parçaların çok yüksek pH şartlarında üretildiği bilinmektedir. El, yüz ve genital bölgelerde istenmeyen görünümlerin ortadan kaldırılması ve cildin yaşlanmaya bağlı olarak giderek kaybolan elastikiyet kabiliyetinin artırılması için uygulanan hyaluronik asit, yüksek alkali ortamda ısı ve ultrason yardımı ile 1 milyon daltondan başlayarak 5 farklı molekül ağırlığına kadar ayrıştırılabilmektedir.

15.jpg

Call 

123-456-7890 

Email 

Follow

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Instagram
bottom of page